O nas

O nas

Cześć! Tu Ula, czyli @GalantaLala i Natalia vel @nataszex
Znamy się z odmętów internetu, gdzie każda z nas stara się edukować na temat włączania ciał wypchniętych poza to, co dozwolone i atrakcyjne. A zwłaszcza takich ciał, jak nasze, czyli grubych!

Jesienią 2020 roku wpadłyśmy na pomysł, że może zamiast dyskusji na mesendżerze (lub obok nich), podzielimy się przemyśleniami na temat funkcjowania grubych ciał w społeczeństwie z szerszą publicznością, czyli z Wami.
Połączyłyśmy nasze perspektywy, wrażliwości i spojrzenia, i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki powstała ciałolubna, polityczna przestrzeń. Ta przestrzeń to… VINGARDIUM GRUBIOSA.


Natalia Skoczylas – prawniczka, działaczka feministyczna i grubancypacyjna. Specjalistka przeciwdziałania przemocy w rodzinie (Niebieska Linia, IPZ).  Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim na podstawie pracy Dopuszczalność mediacji w przypadku przestępstwa znęcania się (art. 207 k.k.) w sprawach dotyczących przemocy w rodzinie. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską w dziedzinie nauk prawnych na Uniwersytecie SWPS w Warszawie (2022-2026). Członkini Fundacji Przeciw Kulturze Gwałtu oraz Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. Występuje publicznie, szkoli, konsultuje, działa jako incluDARE.

Urszula Chowaniec – Kulturoznawczyni, blogerka, edukatorka, feministka i grubancypantka. Specjalistka w obszarach komunikacji i marketingu, eksplorująca zawodowo obszary zrównoważonego ro-zwoju oraz DEI. Współpracuje z biznesem na rzecz rozwijania oferty dostępnej dla grubych osób, występuje publicznie, prowadzi szkolenia i konsultacje. Od 2016 roku zajmuje się tematyką grubości w kontekście kulturowym i społecznym oraz ciałopozytywności i zachodzących w ruchu przemian. Prowadzi bloga galantalala.pl.

Zróbmy coś razem!

Może masz jakiś szalony pomysł, a może po prostu chcesz porozmawiać o grubości w różnych kontekstach?